Serwis Sacred Plus i Podziemia Sacred 2 Sacred 3 Citadel
Sacred 2

Logowanie
Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Zapomniałem hasła!

Sacred 2: Bogowie


 Lumen |  Forens |  Kybele |  Testa |  Kuan |  Ker 


Forens – Bogini filozofii
Forens to Bogini filozofii i mądrości, za sprawą której człowiek poszukuje odpowiedzi na pytanie „dlaczego?”. To ona obdarza ludzkość mową, rozumem i umiejętnością uczenia się. Forens to ulotna Bogini, tak jak ulotne są odpowiedzi na fundamentalne pytania tego świata.

MitologiaForens to niezłomny wędrowiec, podróżujący po światach. Bezustannie przemierza się z jednego wszechświata w drugi – do przodu i wstecz upływającego czasu – a jednocześnie jest wszechobecna. Za każdym razem, gdy nowy wszechświat budzi się do życia, ona jest pierwsza, która wnosi do niego „słowo” – co stanowi synonim dla oświecenia i umiejętności mowy. „Słowo”, tak jak i żywa istota – musi zostać stworzone – nie stanowi więc czegoś, co można w sposób naturalny nabyć. Dla Forens, świat pozbawiony słów i myśli jest światem straconym – pustym i pozbawionym ducha. Istoty żyjące winny się uczyć, ponieważ to właśnie nauka sprawia, że tętni w nich życie. Właśnie z tych względów Forens nieskończenie dąży do zaszczepiania we wszystkich istotach chęci stawiania pytań i poszukiwania na nie odpowiedzi.Charakterystyka

Forens to Bogini filozofii i mądrości.

Ścieżka: Dobra/Zła

Dostępna w kampanii światła dla: Serafia, Wysoka Elfka, Driada, Strażnik Świątyni, Wojownik Cienia, Smoczy Mag

Dostępna w kampanii cienia dla: Wysoka Elfka, Driada, Strażnik Świątyni, Wojownik Cienia, Smoczy Mag


Czar: Inspiracja

Boska mądrość Forens wypełnia bohatera inspiracją i wiedzą. Przez pewien czas obrażenia zadawane postaci będą powracały do atakującego.

AparycjaJak każde inne bóstwo, Forens posiada wiele postaci i form. Elfia mitologia przedstawia ją jako piękną, czarnowłosą kobietę o mieniących się oczach, w których – jeżeli się zagłębić – widoczny jest cały wszechświat. W innych krainach, Forens nie posiada ani ludzkiej, a nie żadnej innej fizycznej formy, ponieważ uważa się ją za jaśniejący nimb o niskim i delikatnym głosie.

KultŚwiątynie wzniesione ku Bogini Forens znajdują się w każdym większym mieście Ankarii, a sama Bogini jest wyznawana szczególnie wśród kręgów intelektualnych. Większość elfach uniwersytetów w Ankarii ma na swoim terenie niewielką kaplicę poświęconą właśnie Forens. Co tydzień zbierają się tam studenci, by wznosić modły o błogosławieństwo i oświecenie. Na terenach wiejskich, kult Forens nie jest już tak rozpowszechniony, choć na niektórych ziemiach elfów istnieją grupy miejscowych, którzy wciąż ją czczą. Symbolem Forens jest świeca, a jej płomień oznacza oświecenie, które rozświetla mroki umysłu. Na szatach arcykapłanów kultu Forens widnieją wyhaftowane, symboliczne świecie.
Istniejący odłam tego kultu wierzy w „Kodex Forens” – starożytny manuskrypt, zawierający w sobie przepastne teksty o tematyce filozoficzno-teologicznej. Ich autor twierdził, iż podczas długich sesji medytacyjnych to właśnie Forens odpowiedziała mu o wszystkim, co później spisał. Główny przywódca kultu nie daje jednak wiary tej wersji, więc odłam uznający „Kodex Forens” działa niezależnie.

Sojusznicy i przeciwnicyMimo iż Forens wspiera Testa i Lumena, to jednak jest bóstwem bezstronnym i nie ingeruje w waśni innych Bogów. Woli raczej skupiać się na swym odwiecznym dążeniu.

CiekawostkiCzy wiesz, że Fizyczna Regeneracja przyspiesza czas regeneracji niemagicznych CA, podobnie jak Koncentracja?
Drogowskaz
Cenega

Cenega Sklep

Ascaron Fansite

Imperium Diablo

gry RPG, cRPG, recenzja, solucja


Insimilion

Insimilion

Fable

Wiedźmin 2

Dragon Age


HackSlashSite

Fabryka SnówValid HTML 4.0 Transitional

Copyright by www.sacred.pl team 2004-2017
All rights reserved.
Wykonano 2 zapytań do bazy podczas generowania strony.